RÜYA Konser Tarihleri  Video
• 17 Şubat 2009 - Beyoğlu Hayal Kahvesi
• 17 Mart 2009 – Beyoğlu Hayal Kahvesi
• 7 Nisan 2009 – Jazz Stop
• 21 Nisan 2009 – Beyoğlu Hayal Kahvesi
• 26 Mayıs 2009 – Beyoğlu Hayal Kahvesi
   25 yıllık birikim bir “RÜYA”da dile geldi…

Yalçın Akyıldız ve Mengü Arslanoğlu’nun sesiyle, notaların en özgür halinden oluşan bir albüm

25 yıllık müzik hayatlarının son 10 yılında birlikte çalışan Yalçın Akyıldız ve Mengü Arslanoğlu, tamamen yüreklerinden çıkan söz, beste ve sesle oluşturdukları özel bir albümü müzik severlerin beğenisine sunuyor. “Rüya” adını taşıyan albüm ticari kaygı gütmeden hazırlanan bir çalışma. Albümü en iyi anlatacak cümle ise yine albüme adını veren “Rüya”nın ilk sözleri: “Mutluyum ben yok ki işim taş ile toprak ile…”

Albümde yer alan bestelerin üçü ikilinin ortak çalışması. Gabriel Faure’nin ‘Pavane’ı üzerine bir çalışma olan ‘Vuslat’ın sözleri ise Deniz Tuğça Kalay ve Yalçın Akyıldız tarafından yazıldı. Albümdeki diğer tüm söz ve müzikler de Yalçın Akyıldız’a ait. Gidecek Yerim mi Var’, ‘Aşk-ı Kıyamet’ ve ‘Neyleyim’ gibi Emre Altuğ tarafından seslendirilmiş beş şarkının yaratıcısı olan Akyıldız, “Rüya” albümünde müzik severlere bu şarkıları sahibinin sesinden dinletecek.

Hazırlık ve kayıt aşamaları iki sene süren albümün hazırlığına neredeyse bir orkestra büyüklüğünde 30 müzisyen eşlik etti. Albümün mix’ini Alp Turaç yaparken, mastering ise dünyanın en büyüklerinden olan New York’taki Sterling Sound stüdyolarında Steve Fallone tarafından yapıldı. “TÜR” kısıtlamasına gidilmeden, sadece duyguların müziğe yansımasını notalaştıran albümün en büyük özelliklerinden biri de “özgürce” oluşturulması.

Yeditepe Müzik etiketiyle Mart ayının ilk haftasında müzik marketlerde yerini alacak olan “RÜYA” 12 şarkıdan oluşuyor. Yalçın Akyıldız ve Mengü Arslanoğlu ilk canlı performanslarını ise 17 Mart 2009 Salı akşamı Beyoğlu’ndaki Hayal Kahvesi’nde gerçekleştirecekler.

Yalçın Akyıldız ve Mengü Arslanoğlu hakkında
Yalçın 13 yaşında müziğe başladı. 17 yaşında, okuduğu Şişli Terakki Lisesi’sinde konserler verdi. 2000’de Yeditepe Müzik’i kurarak tamamen müziğe döndü. Söz ve beste çalışmalarının yanı sıra, bebekler ve çocuklar için albümler yaptı. Mengü 10 yaşında müziğe başladı. Rene Macaroğlu’ndan armoni ve caz dersleri aldı. 2006 yılında mezun olduğu Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde Can Kozlu, Kamil Özler, Donavan Mixon gibi isimlerden dersler aldı.

Albüm Künyesini Görmek İçin Tıklayın
 İletişim
Telefon : + 90 216 485 00 88
E-Posta: info@yeditepemusic.com